X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

جمعه 28 بهمن‌ماه سال 1384

توسط: شکوفه

نظرات (0)

چاپ

SCSI HARD

معرفی هاردهای اسکازیSCSI

SCSI ها سریعتراند:
شاید بسیاری بدانند که هارد درایوهای اسکازی ( SCSI ) از هارد درایوهای IDE سریعتراند اما اگر بخواهیم مقایسه‌ای به صورت سرعت انتقال فایل از هارد درایو انجام دهیم این نتایج را خواهیم داشت:IDE=33Mb/s و EIDE=66Mb/s در حالی که سرعت SCSIبرابر 160Mb/s از هر کانال است این در حالی است که از قابلیت بکارگیری چند کانال همزمان نیز پشتیبانی می‌کند .

SCSI ها قویتراند:
یک مسئله که معمولآ بیش‌تر کاربران از آن اطلاع ندارند استانداردهایی برای محاسبه متوسط زمان بین خرابی (MTBF) هارد درایو هاست این استانداردها در مورد هاردهای درایوهای به صورت IDE کار تا ۸.۳۳ ساعت در روز و ۵ روز در هفته تعریف شده است. این در حالیست که این استاندارد برای SCSI ها به صورت 7/24 است. ( یکی از دلایل استفاده SCSI در سرورها )SCSI ها گران تراند:
به خاطر تکنولوژی ساخت و همچنین میزان تقاضا برای هارد های SCSI قیمت این هارد درایو ها معمولا ۱۰ برابر هارد IDE با ظرفیت مشابه است.

SCSI برای چه کسانی است؟
اگر کار شما فقط با net و برنامه‌هایی از قبیل واژه پردازهاست در این صورت تفاوت سرعت بین SCSI و IDE برای شما اهمیت نخواهد داشت به هر حال اگر وقتتان را صرف ویرایش صدا و تصویر کارهای گرافیکی و کار با پایگاه های داده و طراحی وب و برنامه نویسی و RIP می‌کنید ، شما برای انجام سریع‌تر کارها به کارت‌های SCSI احتیاج خواهید داشت.
مزیت اصلی استفاده از SCSI برای کسانی است که سر و کارشان با فایل‌ های بزرگ و یا تعداد زیادی از فایل‌های کوچک است . تفاوت سرعت بیش‌تر برای کابران FileMaker و Oracel Database مشهود است. (سرعتی تا ۲۰ برابر (

بعلاوه اگر درایو بوت کامپیوتر شما بر روی هارد درایو SCSI باشد در آن وقت فراخوانی فایل‌های سیستمی به طور ناگهانی سریعتر می‌شود . بنابراین استفاده از SCSI یکی از راه‌هایی است که مطمئنآ سرعت کامپیوتر را افزایش خواهد داد**تهیه و تنظیم: طاهری**